ZNOJMÁCI REPUBLIKOVÝMI MISTRY !

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZNOJMÁCI REPUBLIKOVÝMI MISTRY !

Klub Racing Team Znojmo IV v AČR vyhrál historicky první domácí šampionát družstev, který se na začátku října konal na trati v Ředhošti.

Po vydatných deštích čekala na hrstku startujících (pouhých 5 tříčlenných týmů) velmi náročná a hodně brzy rozbitá trať, na které dominoval znojemský KRTZ IV. Jednoznačnou hvězdou víkendu byl letošní krosový šampion David Tušl. Ten k nejrychlejšímu kvalifikačnímu času přidal i dvě jasná vítězství ve svých rozjížďkách. Dominanci jihomoravského týmu potvrdil vítězstvím ve zbývající rozjížďce Jindra Petlach, který byl navíc podporován skvěle jezdícím Romanem Repou.

Na druhém místě skončil tým ASP Group, který byl postaven okolo výborného Martina Lišky. Bohužel, byť velmi dobře jezdili vedle Lišky i jeho kolegové Lukáš Studený a Jan Jasanský, na vítězství to favorizované formaci nedalo, když za „Znojemáky“ skončili o pět bodů. O jejich 2. pozici se rozhodovalo v poslední jízdě, do které šli oproti KRTZ v bodové nevýhodě 8:4 a bylo tedy jasné, že Liška musí Tušla dostat za svá záda. Jenže neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a tak se stalo, že rozjetého Lišku zastavila proražená pneumatika, která jej polovinu závodu zpomalovala, až nakonec Liška podlehl nejen svému týmovému kolegovi, ale i pardubickému Pavlu Vikovi, jenž tak pomohl svému týmu k celkovému 3. místu.