RALLY Jeseníky 2012

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem RALLY Jeseníky 2012

Pomalu ale jistě se blíží konec rally sezóny a předposlední soutěží ve sprintech byla již tradiční Rally Jeseníky, jenž se její termín posunul již ke konci měsíce září. Na této soutěži nemohla chybět ani posádka KRTZ Racing Teamu Patrik Rujbr – Richard Nesvadba, pro které jsou letos sprinty prioritou. Kluci chtěli vylepšit svojí průběžně šestou pozici v hodnocení třídy 3, která byla i na Jeseníkách velmi dobře obsazena a nechyběl nikdo ze špičky. „Na závody do Štermberku jsme se oba s Patrikem těšili, líbí se nám zdejší tratě a po 3 týdnech od Barumky už nám závodění zase chybělo“ konstatuje Richard.

Svoji důležitou roli začalo hrát i počasí, když již od rána pršelo a bylo tedy jasné, že hlavně v lesních úsecích nebude žádný prostor pro chybu. A Patrik s Richardem doslova vletěli do prvních čtyřech testů. Jejich časy patřily ve třídě 3 k nejlepším a na třetí RZ dokonce zajeli skvělý druhý čas ve třídě a devátý celkově. Po první sekci tak byli kluci sedmí ve třídě, avšak s minimální ztrátou na soupeře před sebou. „Když mě ráno probudil déšť, tak jsem si říkal, že to zase bude pneumatiková loterie. Do závodu jsme vyráželi na řezaných mediích, které se ukázaly jako parádní volba. Z dosažených časů na erzetách jsme byli příjemně překvapení a hlavně namotivovaní do druhé půlky soutěže“ hodnotí Patrik.

Voda posádce KRTZ Racing Teamu seděla, ale trať začala odpoledne osychat, přesto bylo hlavně v lesích vytaháno spousta bláta a šotoliny. Patrik s Richardem nepolevili ze svého tempa a po šestém testu se posunuli již na šesté místo ve třídě 3. Hlavně RZ 3/7 klukům seděla, když při druhém průjezdu zaznamenali třetí čas, avšak desetisekundová penalizace je srazila zpět na sedmé místo. Na poslední rychlostní zkoušce dojel Lancer Evo X na čtvrtém místě ve třídě, ale celkově to znamenalo sedmé místo po velmi pěkném výkonu. „Až do konce jsme bojovali se soupeři o každou desetinku, o to víc nás mrzí desetisekundová penalizace za předčasný start, která nás stála 2 místa v celkovém pořadí, ale i tak máme z této soutěže dobrý pocit a motivaci do závěrečného letošního sprintu ve Vsetíně“, shrnuje úspěšně dokončenou Rally Jeseníky Richard.

Momentálně bude na všechny pravidelné účastníky sprintů čekat měsíc pauza, když je ke konci měsíce října čeká již tradiční Rally Vsetín, jenž uzavře letošní sezónu v rallysprintech.

Kategorie: Aktuality

Komentáře jsou uzavřeny.

 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • SOTHYS – Ivana Guillenová
 • SABAIBODY – thajské masáže
 • SALON GLAMOUR – kadeřnictví a solagenária
 • Youtube

Náhodné články

KRTZ

Aleš Fučík vyhrá...

Poslední závod amatérského Mezinárodního mistrovství v autocrosse se jel v ...

KRTZ

Barum Czech Rally Zl...

Populární Barum Czech Rally Zlín byla i letos vrcholem soutěžácké ...

KRTZ

Mistrovství AUTOCRO...

Oberrakitsch byl první srpnový víkend dějištěm 5. závodu Rakouského Mistrovství ...

KRTZ

Josef Kulhavý - Mis...

Svůj poslední závod letošní sezóny absolvoval náš jezdec Josef Kulhavý ...

KRTZ

MOTOCROSS celkové v...

Mezinárodní mistrovství ČR (veteráni) 11. Roman Malý 14. Miroslav Ilčík Meteor Cup Mistrovství ...

Odkazy

 • Autoklub ČR
 • ČT4 SPORT - motorismus
 • CZIN.eu
 • ZNOJMO - město s přívlastkem