PSG – Partr Rally Vsetín 2012

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PSG – Partr Rally Vsetín 2012

Poslední sprinterské klání sezóny se opět konalo na Vsetíně při PSG-Partr Rally Vsetín. Ani na této poslední soutěži sezóny nechyběla posádka KRTZ Racing Teamu Patrik Rujbr – Richard Nesvadba na jejich tradičním Mitsubishi Lancer Evo X. Kluci měli před Vsetínem jasný cíl a to posbírat co nejvíce bodů, aby mohli v tabulce třídy 3 přeskočit doposud pátého Martina Semeráda. Hlavně taktéž nechtěli poškodit auto, jelikož týden po Vsetíně odjížděla tato dvojice na premiérový start na šotolině na rakouskou Waldviertel rally.

A Patrik s Richardem začali dobře, když jim po polovině soutěže patřilo sedmé místo ve třídě s minimálním odstupem na před sebou jedoucí posádky. Na druhém testu si rovněž připsali druhý čas ve skupině 3. „V prostřední sekci rally jsme trochu ztráceli díky ne zrovna optimální volbě pneumatik. Do konce soutěže tak svůj výsledek nevylepšili a Vsetín tedy dokončili na sedmém místě ve třídě 3, což stačilo na celkové páté místo v šampionátu sprintrally. „Myslím, že jsme po celý rok podávali slušné výkony a je vidět určitě oproti loňsku zrychlení, které doufám zúročíme v příští sezoně konečně nějakým umístěním na stupních vítězů“, hodnotí seriál sprintrally Richard.

Nutno podotknout, že Mitsubishi bylo po celou sezónu velmi dobře připraveno, což dokazuje taktéž všech osm dokončených sprintů sezóny.

Ihned po Vsetínu čekal mechaniky hektický týden, protože již následující pátek posádka startovala na jejich první šotolinové rally. Proto bylo nutno Lancera přestavět na šotolinovou verzi. Velký dík patří Patrikovu otci Luďkovi, který zařídil většinu věcí potřebných pro tuto změnu specifikace. Tato premiéra se odehrála na Waldviertel Rally, která každoročně ukončuje mistrovskou sezónu v Rakousku a na tuto soutěž každoročně zavítá taktéž mnoho českých posádek. Jelikož se Waldviertel jezdí v podzimním termínu, tak se jedzci shodují, že v mnohém připomíná Wales Rally, která se jezdí v mistrovství světa. Kluci si chtěli soutěž hlavně užít, což se jim zpočátku dařilo a po první etapě drželi pěkné šestnácté místo celkově a šesté ve třídě 3. „Do Rakouska jsme oba odjížděli natěšení na nové tratě a povrch a byli jsme zvědaví, jak se podaří uplatnit Patrikovi letošní starty v autokrosu“, říká Richard. „Po první etapě jsme byli příjemně překvapení z našeho umístění, kdy odstupy od domácích rakušanů nebyli nijak velké, naopak, spousta jich byla v pořadí za náma“, doplňuje Patrik.

Druhé etapa začala pro Patrika s Richardem nejlépe, jak mohla, když se po devátém testu dostali na třinácté místo a ve třídě 3 byli již čtvrtí.“Hned na první sobotní zkoušce jsme byli nemile překvapení velkou chybou pořadatelů, kteří nás v jednom odbočení posílali rovně. Erzetu jsme, ale absolvovali podle správné trasy, o to víc jsme byli překvapení, že někteří jezdci ze špičky se nechali zmást a i přes nedodržení trasy nebyli nijak penalizování, ale zkouška byla nakonec pořadateli anulována. U nás jsem nic podobného za svých 17 let v rally nezažil“, diví se Richard. Na desátém testu, ale kluci s jejich Lancerem vyletěli mimo trať a soutěž pro ně skončila.“Před RZ 10 začalo hustě pršet a tvrdé šotolinové gumy nás v uklouzané levé šest nepodržely, zadek auta šel z cesty, otočili jsme se přes střechu a zaparkovali v lese na další EVO X, která tam skončila na prvním průjezdu. Auto skončilo docela pomačkané, my jsme naštěstí v pořádku“, popisuje událost Patrik.

I přes havárii a zmatky pořadatelů se nám Waldviertel rally hodně líbila, svezení na šotolině je velký zážitek, i když v některých úsecích jsme oba měli pěkně stažený zadek“ hodnotí s úsměvem Richard.

Nicméně vůz bude do RallyShow Uherský Brod opraven a tak ani zde nebudou kluci chybět a představí se v plné síle domácím fanouškům již tuto sobotu.

Kategorie: Aktuality

Komentáře jsou uzavřeny.

 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • SOTHYS – Ivana Guillenová
 • SABAIBODY – thajské masáže
 • SALON GLAMOUR – kadeřnictví a solagenária
 • Youtube

Náhodné články

KRTZ

MMČR MOTOCROSS Pře...

Hello everybody! :) A je to za mnou! Poslední mistrák ...

KRTZ

Aleš Fučík vyhrá...

Poslední závod amatérského Mezinárodního mistrovství v autocrosse se jel v ...

KRTZ

MMČR ENDURO - Kopid...

O víkendu 16. a 17. července se uskutečnil třetí podnik ...

KRTZ

MMSK ČTYŘKOLEK - ...

Dne 18.04.2010 se jelo v Šenkvici Mezinárodní mistrovství Slovenska. Leží ...

KRTZ

KARTING CUP - Sosno...

Druhý podnik seriálů KC a Poháru AČR v Sosnové byl ...

Odkazy

 • Autoklub ČR
 • ČT4 SPORT - motorismus
 • CZIN.eu
 • ZNOJMO - město s přívlastkem