PROFI AUTO IVECO CUP 2010

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PROFI AUTO IVECO CUP 2010

Opět po roce byl 18. dubna 2010 zahájen seriál Mezinárodního mistrovství ČR, který nese oficiální název PROFI AUTO IVECO CUP 2010. První podnik tohoto šestidílného seriálu se jel na trati v Pacově (kraj Vysočina).

Jako každý rok byla účast na prvních závodech velmi hojná, a proto se kvalifikace všech tříd dělily na dvě skupiny (A a B). V dopoledních nedělních hodinách panovaly v depu mezi jezdci teamu KRTZ velké ambice na dobré umístění. Když proběhly kvalifikace, i přes drobné problémy, vše vypadalo nadějně.

Jako první v pořadí byla třída MX2, ve které jede jezdec Jaroslav Kochaníček (KRTZ). Pro něho však 1. rozjížďka skončila předčasně po nemilé situaci, kdy minutu před startem, již v předstartovním depu jezdců, zjistil, že nemá krabičku, díky které je jeho závod měřen a započítán. Nakonec se vše stihlo, avšak tato komplikace ho velice rozhodila a i to bylo možná příčinou jeho pádu hned v prvním kole závodu, kdy nervozitou chyboval a natáhl si vazy v rameni. Druhou jízdu, po nadopování prášky proti bolesti, dokroužil na pěkném 15. místě. Většinu 2. jízdy vedl Marek Sukup a 10 minut před koncem ho dojel a předjel italský jezdec Maddi.

15. Jaroslav Kochaníček #108 (CZE)

Jako druhá startovala třída VETERÁN, ve které panuje od loňska zatím neporažený Miroslav Kučírek s číslem 67. Proto jezdci této třídy mají možnost bojovat o ctěné druhé místo. Na tuto pozici je hodně adeptů, ovšem získat ji může jen jeden. V první jízdě tím šťastným byl Jan Froněk s číslem 230. Třetí místo obsadil Zdeněk Špaček #222. Z jezdců teamu Krtz v této třídě vybojoval Roman Malý (KRTZ) 13. a Miroslav Ilčík (KRTZ) 17. místo. Druhou jízdu pořadí prvních tří příček zůstalo beze změny, ovšem Roman Malý si pohoršil o jedno místo a Ilčík o čtyři.

21. Miroslav Ilčík #48

Třída MX3-OPEN závodila jako poslední v obou rozjížďkách. Tato kubatura byla velmi nabytá. Prvních 15 míst bylo poseto dobrými jezdci, takže pro průbojníky nebo nováčky bylo dost těžké se probojovat k lepším pozicím. Očekávaná podívaná na světáka Martina Michka pro diváky i pro Martina skončila hned po startu. V druhé jízdě odkroužil prvních asi pět kol a opět náhle odstoupil, nejspíš z důvodu poruchy motocyklu, stejně jako v první jízdě. Toho využil maďarský, taktéž světový, jezdec Kornél Németh s číslem 983. Dá se říct, že svým soupeřům ani nedal šanci soupeřit. Suverénně vyhrál a s klidem si dojel do cíle pro zlatý věnec. Jako jediný zástupce teamu Krtz v této třídě byl Jan Tesař (KRTZ) na stroji Husaberg, který si vyjel 23. a 17. místo.