Předposlední závod seriálu EASYKART v kartingovém MČR

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Předposlední závod seriálu EASYKART v kartingovém MČR

Předposlední závod seriálu EASYKART v kartingovém MČR překvapil všechny startující hned v úvodu a to zcela typickým letním počasím s teplotami až za hranicí 30°C. Dalo se tedy vsadit na suchou variantu pneumatik, i když v pátečních volných jízdách bylo vše úplně jinak.

EASY 60:
V sobotní kvalifikaci si nejlépe z 24. účastníků této třídy z týmu KRTZ vedl Jáchym Galáš, obsadil 9. místo, Kateřina Nováková 15. a nováčci, kteří ještě na začátku této sezóny bojovali v Easy 50 Patrik Arnošt a Štěpán Galáš si vyjeli 23. resp. 24. místo.

V nedělních závodních jízdách pak v celkovém pořadí dojel Jáchym Galáš na 8. místě, v EASY 60 Mladí byl druhý. Kateřina Nováková 17.celkově ( v Mladí 7. místo), Štěpán Galáš 20. (v Mladí 9. místo) a smůlu měl Patrik Arnošt po drobné kolizi v druhé jízdě nedokončil a obsadil tak 24. místo a v Mladí 12.pozici.

V průběžném pořadí před posledním závodem je Jáchym Galáš na 2. místě s velkým bodovým náskokem na Adama Králika, a měl by stříbrnou pozici z loňského roku obhájit.

Honda 390 GX Sprint:
Do nedělního závodu startoval Milan Galáš (KRTZ) na 8.místě. Ve velmi dramatické první jízdě, plné kolizí se mu podařilo dojet na 3. místě! V druhé jízdě mu 6. místo v cíli stačilo na celkový bronz a zajel tak letošní nejlepší výsledek domácího mistrovství.

Kategorie: Aktuality