Pár otázek na Marka Sukupa

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pár otázek na Marka Sukupa

KRTZ aktualita - Rozhovor s Markem Sukupem

Jak pro tebe dopadla loňská sezóna? Jsi spokojený s výsledky, kterých jsi dosáhnul, nebo tvé cíle byly jiné?
Loňská sezóna pro mě byla dobrá, ale nedopadla úplně tak, jak jsem si představoval. Sezónu jsem měl jako na houpačce. Začátek byl super, ale poté v polovině sezóny se až tak nedařilo. Měl jsem problémy s pylem jako každý rok, na který jsem alergický, takže mě to trochu omezovalo v dýchání a to se taky podepsalo na výsledcích. Zato závěr byl na jedničku a vyhrával jsem, co se dalo. Můj cíl byl znovu obhájit titul Mistra republiky ve třídě MX2, což se nepodařilo o pouhý bod, ale i tak jsem celkem spokojený.

Měl jsi v průběhu sezóny 2013 nějaká zranění?
Jen drobné zranění. Třeba když jsem se na jaro připravoval v Itálii, tak jsem měl škaredej pád, kde to nejvíc odnesla záda a naražené žebra. To mi dalo stopku na měsíc. No a až k závěru sezóny jsem si vyhodil rameno, které už mám docela volné a to bylo za 14 dní v cajku a zase jsem mohl jezdit.

Kterých všech podniků ses loni účastnil? Byly to i zahraniční závody?
Tak loni jsem se zúčastnil kompletního seriálu MMČR ve třídě MX2. Poté jsem odjel ve třídě Open taky celé IMČR, kde jsem celkově obsadil druhé místo. Odjel jsem i celý seriál MMSR, kde jsem skončil celkově třetí. Jel jsem jeden závod ADAC MX Masters a taky jedno Mistrovství v Rakousku.

Na který závod ze sezóny 2013 vzpomínáš nejraději a proč?
Mám jich víc. Rád vzpomínám na první závod v Dlouhé Loučce, trať byla kolejitá a rozbitá, hodně mě to bavilo-takovej pravej motokros. Taky poslední MMČR v Kramolíně bylo super, kde jsem vyhrál obě rozjížďky, takže jsem udělal maximum pro získání titulu, ale i tak to nevyšlo.

V roce 2012 jsi získal titul mistra ČR ve třídě MX2. Loni ti to uteklo o pouhý bod, co k tomu chybělo?
Sezóna byla rozjetá dobře, snažil jsem se jezdit do Top3, což se dařilo, ale bohužel v Dalečíně mi v druhé jízdě prasklo těsnění pod hlavou. Rozjížďku jsem sice dokončil, ale bez vody a až na 10.místě, takže odtud mi pak ty body hodně chyběly.

Kromě MMČR jsi loni závodil na ostatních závodech ve třídě MX1. Bylo to jen v rámci tréninku nebo už plánuješ tuto sezónu přesedlat do silnější třídy?
Ano už od roku 2012 se kromě Českého Mistráku snažím na jiných podnicích jezdit na silnější motorce. Je to kvůli fyzické přípravě, ale i z toho důvodu, že už se tak pomalu připravuju do MX1, kde mě nejspíš uvidíte až v sezóně 2015.

V loňské sezóně jsi závodil nově na KTM. Byla to příjemná/nepříjemná změna oproti Kawasaki, nebo ti to přišlo stejné?
Byla to příjemná změna. Motorka mi sedla a byla to pro mě i nová motivace. KTM má super výkon což mi vyhovuje, jelikož mám 78kg :D. Ale nechci tady vykládat, že Kawasaki je horší. Ta byla taky super, přece jen jsem s ní získal titul.

Před dvěma týdny odstartoval AMA SX. Máš tam své favority?
Jasně. Sleduju každý závod a po každé se nemůžu dočkat dalšího víkendu. Letos tam jsou obzvlášť krásné boje. Mimochodem dva závody uvidím na vlastní oči. 30.ledna odlítám na 10dní do Ameriky, takže už se těším. Mám víc favoritů a to jsou hned 4: Villopoto, Stewart, Roczen a Reed.

Z čeho se skládá tvoje zimní příprava? Které sporty patří mezi tvé oblíbené, když vynecháme MX?
Tak moje zimní příprava je posilovna, tělocvična, běh, hokej a když počasí přeje tak samozřejmě motorka. Momentálně mě hodně baví hokej. Potom taky snowboard a v létě taky kolo nebo kolečkové brusle.

I když se zatím dá trénovat i v ČR, plánuješ vyrazit jezdit i někam do zahraničí?
Jojo, chci vyrazit začátkem Března do Itálie na lepší tratě trošku chytnout rychlost. Do té doby když se bude dát u nás tak budu trénovat tady.

Když zrovna nejsi na závodech nebo na tréninku, jak trávíš svůj čas?
Tak to se snažím co nejvíc trávit čas s tebou přece ;). A taky jsem rád v dílně a vrtám se v motorce nebo v autě.

Jaký tým budeš reprezentovat v sezóně 2014 a na jaké motorce? Na kterých závodech tě budeme moci vidět?
V sezóně 2014 se u mě skoro nic nemění. Stále budu reprezentovat tým KRTZ a stroj taky zůstává, takže KTM. No a uvidíte mě na českém mistráku ve třídě MX2. Potom chci odjet celý seriál ADAC MX Masters a nějaké závody slovenského mistráku v MX1.

Dáváš si nějaké cíle před letošní sezónou?
Ano, můj cíl je získat titul v MX2!

Tak na závěr Ti miláčku přeju hlavně zdraví v letošní sezóně a ať je titul znovu doma!!! Chtěl bys ty někomu něco vzkázat?
Určitě bych chtěl poděkovat týmu KRTZ-konkrétně Alešovi Fučíkovi. Taky Martinu Osičkovi, firmě NinaX, Fly Racing a Dnx-shop.cz (Honzovi a Viktorovi), Dodovi, Peťovi Hillovi za brýle VonZipper, Tomáši Bučencovi, LK suspension, HPmoto a taky všem fanouškům. A hlavně DĚKUJI tátovi, celé mojí rodině a taky tobě bobe:)).

ZDROJ: http://gtmotocross.cz/aktuality.php?id=5395

Kategorie: Aktuality

Komentáře jsou uzavřeny.

 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • SOTHYS – Ivana Guillenová
 • SABAIBODY – thajské masáže
 • SALON GLAMOUR – kadeřnictví a solagenária
 • Youtube

Náhodné články

KRTZ

MOTOCROSS celkové v...

Mezinárodní mistrovství ČR (veteráni) 11. Roman Malý 14. Miroslav Ilčík Meteor Cup Mistrovství ...

KRTZ

MMČR Kramolín 2011...

Pátý závod Mezinárodního mistrovství ČR se jel na mé nejneoblíbenější ...

KRTZ

ÖMSV AUTOCROSS Sta...

Tento víkend 27.-28.04.2013 se jelo v Hollabrunnu první Mezinárodni mistrovství ...

KRTZ

MMČR CROSS COUNTRY ...

O víkendu 07.- 08.04.2012 se ve Světci u Bíliny konal ...

KRTZ

ZNOJMÁCI REPUBLIKOV...

Klub Racing Team Znojmo IV v AČR vyhrál historicky první ...

Odkazy

 • Autoklub ČR
 • ČT4 SPORT - motorismus
 • CZIN.eu
 • ZNOJMO - město s přívlastkem