MMČR motokros Buksa/Ados – Pacov 2014

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MMČR motokros Buksa/Ados – Pacov 2014

Minulý víkend se tým KRTZ vydal na druhý závod podniku Buksa/Ados motokros 2014: Mezinárodní Mistrovství ČR v motokrosu do nedalekého Pacova, jehož trať patří k nejhezčím v celém seriálu. Ve třídě MX2 tým reprezentoval Marek Sukup a Filip Gross, v MX1 Michal Kadleček a Philipp Ringhoffer a ve třídě Veterán Petr Dokoupil, Bohuslav Doskočil, Josef Kudláček, Roman Malý a Ladislav Forentík. Neděle byla sice chladná, ale počasí se vydařilo, bylo polojasno a pro jezdce téměř ideální podmínky.

Třída MX2

Ve třídě MX2 předvedl pěkný výsledek Marek Sukup. V první jízdě dojel na skvělém třetím místě, zatímco v druhé na pátém. Po sečtení bodů mu v celkových výsledcích vyšlo třetí místo na stupních vítězů. Markovi gratulujeme!

Sukup: “Trať v Pacově mám rád, dobře se rozbije a udělají se koleje, což mě baví. Ráno bylo trošku bláto, jelikož tam dva dny před závodem dost pršelo, ale do závodu se to krásně vyjelo a byl z toho ideální závodní terén. V kvalifikaci jsem obsadil třetí místo ve skupině, takže jsem šel pátej na start, měl jsem tak docela dobrý výběr na pozici na startu. První jízda: odstartoval jsem druhej za Jaulinem, chtěl jsem se ho držet, ale nešlo to. Byl nějak moc rychlej ;). Asi první půlku jízdy jsem byl nějakej ztuhlej, než jsem se dostal do tempa. Pak už se mi jelo dobře a udržoval jsem si třetí místo, protože mě předjel ve třetím kole Szvoboda. V druhé byl start trošku horší, byl jsem tam čtvrtej. Přede mnou byl Walkner a Šimko. Až Walkner předjel Šimka, vytvořil si trochu náskok. Až jsem předjel Šimka i já, jezdil jsem třetí, ale ke konci jsem si všimnul, že dotahuju Walknera, tak jsem do toho dal maximum, protože jsem věděl, že na něj mám. Ale tři kola před cílem mi dráhu překřížil okolečkář, vjel jsem do jiné koleje než jsem byl zvyklej , zavřeli se mi řidítka a byl jsem na zemi. Než jsem nastartoval motorku a vzpamatoval se z toho pádu, stačil mě předjet Szvoboda a Krč. Cílem jsem tak projel až pátý. S druhou jízdou jsem spokojený, co se týče výkonu, ale vůbec ne s výsledkem! Přišel jsem o další body, které mi budou chybět.”

Třída MX1

Smůla se po minulém závodě v Kaplici bohužel nepustila Philippa Ringhoffera. V prvním závodě musel odstoupit a v druhém mu přestala jet motorka. Doufejme, že se Philippovi v příštím závodě už smůla na paty lepit nebude.

Ringhoffer: “Minulý víkend byl pro mě opravdu hrozný. V prvním závodě se mi pokazila motorka a musel jsem odstoupit ze závodu, zatímco v druhém jsem měl problém s elektrikou a motorka se zastavila. Takže jsem opět nezajel žádný dobrý výsledek. Snad už mi příští závod bude přát štěstí.”

Ve třídě MX1 tým dále reprezentoval Michal Kadleček, který v první jízdě dojel třináctý a v druhé devátý, což mu vyneslo celkové deváté místo.

Třída Veterán

Ve třídě Veterán zastupovali tým jezdci Petr Dokoupil, Bohuslav Doskočil, Josef Kudláček, Roman Malý a Ladislav Forentík.

V první jízdě zajel opravdu pěknou jízdu Petr Dokoupil, umístil se na třetím místě. Dále jezdci dojeli v tomto pořadí – Doskočil 12., Kudláček 18., Malý 23. a Forentík 25. V druhé jízdě se pořadí trochu promíchalo a cíl vypadal následovně: Dokoupil 4., Kudláček 11., Doskočil 12., Malý 21. a Forentík opět 25. V celkových výsledcích vyšlo na Petra Dokoupila krásné třetí místo, na Doskočila místo 12. a na Kudláčka místo 14.

Další závod Mezinárodního Mistrovství České Republiky se přesouvá první víkend v červnu do Dlouhé Loučky. Budeme se těšit, naviděnou!

Kategorie: Aktuality