MMČR MOTOCROSS Kaplice 2014

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MMČR MOTOCROSS Kaplice 2014

O víkendu se v Kaplici odjel první závod seriálu Buksa/Ados motokros 2014: Mezinárodní Mistrovství ČR v motokrosu. Předpověď počasí nebyla vůbec příznivá, v sobotu sice bylo krásně, ale na neděli hlásili celé dopoledne přeháňky. Pršelo už přes noc, poté ráno poprchalo, potom se znovu rozpršelo před prvními jízdami osmdesátek. Ve třídě MX2 nás reprezentoval Marek Sukup, zatímco v Openech – Philipp Ringhoffer a Michal Kadleček.

Ve volném tréninku si Marek Sukup vyjel pátý nejrychlejší čas. V kvalifikaci svůj čas vylepšil na třetí nejlepší. První a druhá jízda Markovi vynesla páté místo, což jej vyneslo na celkový pátý stupínek. Marek svůj výkon komentoval následovně:

Marek Sukup (MX2)Do Kaplice jsem se netěšil, jelikož místní trať nemám rád. Na samotné závody jsem se ale těšil, protože je to start do nové sezóny. Kaplická trať byla klasicky ne moc dobře připravená. Už v prvním tréninku byly velké díry a dvojité hrany, což bylo nebezpečné, jako je to tam na každých závodech. Nově vytvořené proskakováky mi přišly nesmyslně postaveny, protože je to v úseku z hodně rychlá do pomalá a druhé dva byly zbytečně moc nabroušeny. Kvalifikace se mi podařila na třetím místě, dokonce jsem i vedl, ale kluci mě v posledních kolech ještě o nějaké desetiny přeskočili. Půl hodiny před startem naší první rozjížďky začalo pršet a trať byla rozbředlá a stala se z toho taková kašička. Měl jsem s tím dost problémy, protože mi hned na začátku zateklo za strhávačky a musel jsem je všechny dát pryč. Jezdil jsem na třetím místě, ale jednou jsem neskočil dvoják nahoru, protože jsem nic neviděl a tam mě předjel Vašek Kovář. No a ještě hůř se mi začaly mlžit brýle, takže jsem je musel zahodit. Bez brýlí se jede špatně, ještě když je trať hodně rychlá. Cákalo mi to do očí, takže do cíle už jsem jel takovou udržovací jízdu na pátém místě. Přede mnou i za mnou byla velká mezera. V druhé jízdě se mi nepodařil start, začínal jsem někde kolem 15.místa. Během čtyř kol jsem se dostal na páté místo, ale dál už to nešlo, protože měli kluci v čele velký náskok. S výsledkem vůbec nejsem spokojený, mohlo to být mnohem lepší. Snad se v Pacově bude dařit!“

Ve volném tréninku třídy MX1 zajel Philipp Ringhoffer čtvrtý nejrychlejší čas a Michal Kadleček devatenáctý. V kvalifikaci se Philipp posunul na desáté místo a Michal na místo patnácté. V první jízdě Philipp dojel osmý a Michal desátý, v druhé si pořadí prohodili, Philipp dojel sedmnáctý a Michal třináctý. Celkově si Philipp vyjel jedenácté místo a Michal dvanácté. Philipp se vyjádřil k závodům následovně:

Philipp Ringhoffer (MX1)V pátek před Třemošnicí jsem dostal chřipku a byl jsem vůbec rád, že můžu závodit. V Kaplici jsem se necítil úplně nejlíp, nebylo to špatné, ale nebyl jsem fit, takže jsem byl rád, že jsem dobře zajel v kvalifikaci. První závod se docela vydařil, byl jsem zpočátku na pátém místě a pak spadl na osmé. Byl jsem pořád unavený kvůli chřipce, ale rád, že jsem zajel takový výsledek. V druhé jízdě se mi nepodařil start a dokonce jsem hned v prvním kole spadl a dojel sedmnáctý. Teď už se těším na další závod, který se jede v Pacově. V Pacově se mi líbí trať a jsem si skoro jistý, že už budu zdravý a zajedu dobrý výsledek.“

Kategorie: Aktuality