MMČR MOTOCROSS – Jinín u Strakonic

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MMČR MOTOCROSS – Jinín u Strakonic

Hlásím se po předposledním závodě Mezinárodního Mistrovství ČR. Jelo se na známé trati v Jiníně u Strakonice. Trať byla skvělé nachystaná a po celý den vydržel ideální terén.

V kvalifikaci jsem obsadil slušné 4. místo a byl jsem zvědav na odpolední závody. Na trati se velice špatně předjíždí, takže podařený start znamenal i dobrý výsledek v jízdě. Naštěstí se mi start celkem podařil. Po prvním kole jsem byl okolo 5. místa. Dlouho jsem se zdržel na třetím místě za jedoucím Jiránkem. Když se mi ho podařilo předjet, tak Sukup i Richier už na mě měli menší náskok. I když jsem se moc snažil, tak náskok neubýval a já dokončil jízdu na 3. místě.

Před druhou jízdou jsem měl trošku technické problémy. Když jsem dojel s motorkou do předstartovního prostoru tak se z ní začalo kouřit. Naštěstí si toho mechanik všiml a okamžitě dotáhl tréninkovou motorku. Start v druhé jízdě jsem měl malinko horší a po prvním kole jsem byl na 6-7. místě. Mačkal jsem z motorky všechno, co v ní bylo, ale nemohl jsem se vedoucí skupince přede mnou stále přiblížit a pořád jsem za ní zaostával zhruba o 3 sekundy. Po té měl pád Svoboda i Špičák a já se ocitl na 3. místě. V posledním kole jsem se snažil ještě# zaútočit na druhého Šimka, ale nepodařilo se a já dojel třetí se ztrátou 4 sekund na prvního Sukupa.

V celkovém pořadí jsem klesnul na druhé místo o 4 body za Sukupa. 11 bodů je za mnou Richier. Poslední závod 15.10.2011 v Přerově bude velice zajímavý a moc se na něj těším. Do té doby ještě jedu country cross v Německu a Evropské národy za Slovensko v Bulharsku, tak věřím, že budu na Přerov skvěle připraven!