MMČR MOTOCROSS – Jinín 2011

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MMČR MOTOCROSS – Jinín 2011

Dne 14.05.2011 se jel závod v Horažďovicích, ve kterém jsem v poslední jízdě v MX2 po startu upadl v hromadném pádu a již nepokračoval pro poranění páteře. Zotavení trvalo necelých 14 dní a to hlavně díky chiropraktikovi panu Milanu Javanskému z Mělníka, který mě dal dohromady 3 dny před juniorskými závody v Jiníně 28.05.2011.

MMČR MOTOCROSS - Jinín 2011

Do těchto závodů jsme vstoupil bez absolvování obou ranních tréninků a nastoupil jsem rovnou do kvalifikace. To proto, abych šetřil stále namoženou páteř. Do této kvalifikace a následně i do obou závodů jsem nastoupil s tím, že pojedeme na jistotu a pokusíme se dojet alespoň na bodovaných příčkách, aby nám konkurence neodskočila v tomto rozjetém seriálu. Při kvalifikaci jsem se seznamoval s rozbahněnou tratí a zajel 6. čas.

V první jízdě jsem odstartoval na 8. místě a postupně se dostával i přes to, že byla na této rozblácené trati vyjetá jen jedna optimální kolej, postupně dopředu. Navíc od druhého kola s nefunkční zadní brzdou. Dvě kola před koncem jsem dojel prvního a při jeho předjetí jsme oba spadli. Než jsem zvedl motocykl, pokračoval jsem s 200 metrovým rozestupem na prvního, kterého jsem kolo před cílem dostihl, ale nepředjel a dojel těsně za ním.

Ve druhé jízdě se mi podařilo odstartovat na 4. místě. Během jednoho kola jsem se dostal na druhou pozici a během následujícího kola jsem byl první a začali se celému startovnímu poli vzdalovat. Dojel jsem s velkým náskokem na prvním místě, což mi vyneslo celkové první pořadí v tomto závodě a i v celém seriálu.