O víkendu 14. – 15.04.2012 se v Humpolci jelo první MMČR v autokrose. Po pátečním testování závodních speciálů se v sobotu dopoledne jely měřené tréninky a následně jedna rozjížďka. V neděli pokračovaly ještě dvě semifinálové rozjížďky, podle kterých se rozhodovalo o postavení na startu ve finále. V nejnabitější divizi D6 startovalo 18 jezdců a 10 jich bylo v tréninku do jedné vteřiny.

Ve finále divize D6 se na 1. místě umístil Miroslav Bodanský KRTZ, který předjel po malé chybičce týmového kolegu Aleše Fučíka KRTZ, který tak obsadil 2. místo.

V divizi D TAX dojel Jiří Bret KRTZ na 3. místě, Dušan Horčička KRTZ odstoupil v předposledním kole ze 2. místa pro poruchu.

V divizi D 5 skončil Patrik Rujbr KRTZ na 5. místě, který jel svůj premiérový autokrosový závod.

V divizi RACER BUGGY 160 skončil Martin Vaculík KRTZ na 4. místě a jeho bratr Vojtěch Vaculík KRTZ v kategorii RACER BUGGY 250 na 3. místě.