Tento víkend se uskutečnil další závod MMČR v motokrosu ve Vranově u Brna. Na krásné trati, před vysokým počtem diváků se odjely jedny z nejlepších závodů v této sezóně. Trať byla trochu podmáčená, ale v sobotu večer před samotným závodem mírně zapršelo, a tak v neděli ráno přijížděli závodníci z tréninků dosti zablácení. Na trati se tedy během tréninků a kvalifikací vytvořili hluboké koleje.

Michal Kadleček druhý ve Vranově

Michal Kadleček zajel v kvalifikaci ve třídě MX3-Open druhý nejrychlejší čas za Martinem Michkem. To však nebylo žádné překvapení, protože Michal má kvalifikace pravidelně výborné. V této třídě dost často záleží na startu, a tak jsme byli všichni zvědaví, jak se Michalovi start podaří.

Michal Kadleček druhý ve Vranově

Do závodu nejrychleji odstartoval vítěz kvalifikace Martin Michek a hned za ním byl Michal Kadleček. Michek si s čistými brýlemi začal budovat náskok, a tak se všechny souboje odehrávali za jeho zády. Velké překvapení tohoto závodu byl Patrik Liška na Husabergu, takže jsme pět kol mohli sledovat souboj druhého Lišky s třetím Kadlečkem, také na Husabergu… Za nimi nepříjemně dotíral Jirka Čepelák a později i Martin Žerava. Po pěti kolech se dostal před Lišku jak Kadleček, tak i Čepelák a začal nádherný souboj dvou matadorů tohoto sportu. Ještě jsem zapomněl dodat, že jeden z favoritů tohoto závodu, Maďar Kornél Németh odstoupil hned na začátku pro závadu na své KTM. V sedmém kole se před Lišku dostal i Martin Žerava a začal útočit na duo Kadleček, Čepelák. Skvěle jedoucí Žerava v devátém kole předjel i tyto dva jezdce a jel si pro druhé místo. V posledních zatáčkách před cílem ale upadl, a tak si pro druhé místo dojel Michal Kadleček, těsně před Jirkou Čepelákem. Žerava byl čtvrtý před Bartošem a Liškou.

Michal Kadleček druhý ve Vranově

Do druhé rozjížďky nejlépe odstartoval znovu Michek, před Rakušanem Ossi Reisingerem. Kadleček projel v prvním kole na osmé pozici. Během jediného kola se ale dostal na čtvrté místo. V sedmém kole jej předjel v ten den skvěle jezdící Martin Žerava, a tak se Michal propadl na páté místo, které si udržel až do cíle před Jirkou Čepelákem. Do osmého kola přijel na vedoucí pozici Kornél Németh a skvělou jízdou si dojel pro vítězství před Michkem, Žeravou a Bartošem.

Celkově tedy vyhrál Martin Michek, druhý byl Michal Kadleček a třetí se stejným počtem bodů Martin Žerava.

V průběžném pořadí patří Michalovi třetí příčka se stejným počtem bodů, jako má druhý Kornél Németh. První je Matin Michek.

Kategorie: Aktuality

1 reakce

 1. Seven napsal:

  I might be beating a dead horse, but thank you for posting this!

 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • SOTHYS – Ivana Guillenová
 • SABAIBODY – thajské masáže
 • SALON GLAMOUR – kadeřnictví a solagenária
 • Youtube

Náhodné články

KRTZ

Znojemský AUTOMOTOS...

Již od roku 1997 se koná Jarní znojemský automotosalon, který ...

KRTZ

MOTOCROSS rakouské ...

V neděli 28.04.2013 jsem se zúčastnil Mezinárodního mistrovství Rakouska v ...

KRTZ

MMČR MOTOCROSS juni...

Dne 14.04.2012 se jelo v Přerově první Mezinárodní mistrovství České ...

KRTZ

MMČR motokross - Pa...

A mám to za sebou! První závod letošního mistráku v ...

KRTZ

MMČR motocross juni...

Ve sváteční středu 8. května se jel v Přerově druhý ...

Odkazy

 • Autoklub ČR
 • ČT4 SPORT - motorismus
 • CZIN.eu
 • ZNOJMO - město s přívlastkem