Tento víkend se uskutečnil další závod MMČR v motokrosu ve Vranově u Brna. Na krásné trati, před vysokým počtem diváků se odjely jedny z nejlepších závodů v této sezóně. Trať byla trochu podmáčená, ale v sobotu večer před samotným závodem mírně zapršelo, a tak v neděli ráno přijížděli závodníci z tréninků dosti zablácení. Na trati se tedy během tréninků a kvalifikací vytvořili hluboké koleje.

Michal Kadleček druhý ve Vranově

Michal Kadleček zajel v kvalifikaci ve třídě MX3-Open druhý nejrychlejší čas za Martinem Michkem. To však nebylo žádné překvapení, protože Michal má kvalifikace pravidelně výborné. V této třídě dost často záleží na startu, a tak jsme byli všichni zvědaví, jak se Michalovi start podaří.

Michal Kadleček druhý ve Vranově

Do závodu nejrychleji odstartoval vítěz kvalifikace Martin Michek a hned za ním byl Michal Kadleček. Michek si s čistými brýlemi začal budovat náskok, a tak se všechny souboje odehrávali za jeho zády. Velké překvapení tohoto závodu byl Patrik Liška na Husabergu, takže jsme pět kol mohli sledovat souboj druhého Lišky s třetím Kadlečkem, také na Husabergu… Za nimi nepříjemně dotíral Jirka Čepelák a později i Martin Žerava. Po pěti kolech se dostal před Lišku jak Kadleček, tak i Čepelák a začal nádherný souboj dvou matadorů tohoto sportu. Ještě jsem zapomněl dodat, že jeden z favoritů tohoto závodu, Maďar Kornél Németh odstoupil hned na začátku pro závadu na své KTM. V sedmém kole se před Lišku dostal i Martin Žerava a začal útočit na duo Kadleček, Čepelák. Skvěle jedoucí Žerava v devátém kole předjel i tyto dva jezdce a jel si pro druhé místo. V posledních zatáčkách před cílem ale upadl, a tak si pro druhé místo dojel Michal Kadleček, těsně před Jirkou Čepelákem. Žerava byl čtvrtý před Bartošem a Liškou.

Michal Kadleček druhý ve Vranově

Do druhé rozjížďky nejlépe odstartoval znovu Michek, před Rakušanem Ossi Reisingerem. Kadleček projel v prvním kole na osmé pozici. Během jediného kola se ale dostal na čtvrté místo. V sedmém kole jej předjel v ten den skvěle jezdící Martin Žerava, a tak se Michal propadl na páté místo, které si udržel až do cíle před Jirkou Čepelákem. Do osmého kola přijel na vedoucí pozici Kornél Németh a skvělou jízdou si dojel pro vítězství před Michkem, Žeravou a Bartošem.

Celkově tedy vyhrál Martin Michek, druhý byl Michal Kadleček a třetí se stejným počtem bodů Martin Žerava.

V průběžném pořadí patří Michalovi třetí příčka se stejným počtem bodů, jako má druhý Kornél Németh. První je Matin Michek.

Kategorie: Aktuality

1 reakce

 1. Seven napsal:

  I might be beating a dead horse, but thank you for posting this!

 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • SOTHYS – Ivana Guillenová
 • SABAIBODY – thajské masáže
 • SALON GLAMOUR – kadeřnictví a solagenária
 • Youtube

Náhodné články

KRTZ

MMČR AUTOCROSS - Fu...

Ve dnech 03. - 04. května 2014 se jel druhý ...

KRTZ

Josef Kulhavý - Mis...

Svůj poslední závod letošní sezóny absolvoval náš jezdec Josef Kulhavý ...

KRTZ

MMČR Supermoto - So...

Po novém okruhu v Chebu se seriál MMČR ve svém ...

KRTZ

PROFI AUTO IVECO CUP...

Opět po roce byl 18. dubna 2010 zahájen seriál Mezinárodního ...

KRTZ

MMČR autocross KOSI...

Dne 13.07.2013 se jel již letošní třetí podnik KOSICE Cup ...

Odkazy

 • Autoklub ČR
 • ČT4 SPORT - motorismus
 • CZIN.eu
 • ZNOJMO - město s přívlastkem