MČR v Kartingu – Sosnová 2014

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MČR v Kartingu – Sosnová 2014

Druhý podnik domácího šampionátu v závodech motokár hostila předposlední květnový víkend Sosnová u České Lípy.

V kategorii EASY 60 se sešlo 24 mladých pilotů a pilotek a byla to již tradičně nejlépe obsazená třída závodního víkendu. Kvalifikaci vyhrál Jáchym Galáš, 7. byl jeho mladší bratr Štěpán Galáš, 8. Nováková Kateřina a Tomáš Novák 23. (všichni KRTZ) Jáchym však již v prvním kole kolidoval s Prosem a urazil si přední nárazník a musel odstoupit. Nováková zajela výborně a dojela na 3. místě.

Do druhé jízdy se nepodařila včas nastartovat motokára Jáchyma a musel se tedy postavit až na poslední 24. příčku na startu. Po odstoupení z první jízdy vypadala situace téměř beznadějně …Jáchym Galáš se však nevzdal a výbornou jízdou se propracoval až na 5. místo v cíly , které ještě uchovalo naději do odpoledního Superfinále, které rozhoduje o celkovém výsledku.

Do Superfinále se Jáchym postavil na 8. startovní pozici. Bojovalo se v každé zatáčce a pět motokár vedle sebe nebylo výjimkou. Ve třetím kole začalo pořadí přeci jen trochu krystalizovat. Vedl Dušan Kouřil, ale na cílové rovince jej předstihl Jáchym, který dal do superfinále vše a snažil se odčinit nezdary z předchozího průběhu závodní neděle. Jáchym Galáš již vedení nepustil a zaslouženě vyhrál svůj první závod v MČR!

Kateřina Nováková dojela 4., Štěpán Galáš skočil 13. a Tomáš Novák zatím spíše sbírá zkušenosti a skončil až 22. místě. Po dvou závodech je ve vedení D. Kouřil před J. Galášem a vše nasvědčuje že právě mezi nimi se bude rozhodovat o celkovém prvenství. Další závod se pojede na velmi pěkné a zároveň technické trati v Písku.

Kategorie: Aktuality