MČR Endurosprint – Košťálov 2015

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MČR Endurosprint – Košťálov 2015

O víkendu 16.-17.05.2015 pokračoval druhým závodem seriál Mistrovství ČR enduro sprintu v Košťálově. Po prvním závodě, který se jel koncem března v Sedlčanech jsem odjel se zraněním a velkým sebezapřením na 3.místě, jsem si konečně mohl trošku více užít závodění bez bolestí. I když se stále necítím dobře na motorce a pořád mi schází trošku více tréninku, tak jsem si celkem věřil na lepší umístění a posun vpřed.

Pořadatelé připravili moc hezké testy, které se jezdili kolem 6-ti minut a celkem 7 kol, což bylo dost náročné a musím uznat, že jsme si zazávodili až až 🙂

V sobotu se mi zpočátku nejelo úplně dobře a nemohl jsem najít správný rytmus. Postupem času se moje jízda zlepšovala a bylo to znát i na časech. Nakonec jsem vybojoval 2.místo ve třídě za velice rychlým Patrikem Markvartem a 4.místo v absolutním pořadí bez rozdílu kubatur, s čímž jsem byl celkem spokojený.

V neděli jsem v prvním kole trošku vytuhnul, ale od 2.kola se mi jelo lépe a lépe. Snažil jsem se jet bez chyb a na jistotu, protože tratě byly už hodně rozbité a místy nebezpečné. Opět jsme jeli 7 kol, což byl docela zápřah, ale tratě mě bavili a jelo se mi celkem dobře. Nakonec se mi podařilo zvítězit ve třídě E1 a být druhý v absolutním pořadí, z čehož jsem byl příjemně překvapený.

Celkově po 2 závodech jsem se ujal vedení v seriálu, což jsem sám po zlomenině ruky těsně před začátkem sezony nečekal.

Po 2 odjetých závodech v enduro sprintu jsem tedy na průběžném 1.místě a po jednom závodě v klasickém enduru jsem zatím na 2.místě. Každopádně už pomalu doháním tréninkové manko a začínám se cítit na motorce lépe a lépe a už teď se těším na další závod tentokrát klasického endura v Radvanicích koncem června, kde bych chtěl i v této disciplíně zaútočit na vedení.