MČR ENDURO – Radvanice 2015

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MČR ENDURO – Radvanice 2015

O víkendu 20.-21.6. pokračoval seriál MČR enduro svým druhým závodem v Radvanicích.

Po 1.závodě v Bílině jsem figuroval na druhém místě za Jirkou Hádkem a chtěl jsem se pokusit na něho bodově dotáhnout, abych mohl ve zbývajících závodech mohl zabojovat o titul. Závod se měl jet jako klasické enduro, ale bohužel po problémech pořadatele s majiteli pozemků se musel nakonec odjet jako enduro sprint.

Pořadatelé připravili dva zhruba 5-ti minutové testy, které byly namotané na místní motokrosové trati, část v lese a nebyla zde nouze o kameny, výjezdy, sjezdy a po x letech kdy se tu jezdilo, tak byla dost rozbitá a často i úzká. Tím že celý víkend propršelo, tak to byly opravdu velice náročné závody a některá místa byla hodně těžko průjezdná.

Celý víkend se mi nejelo moc dobře. Nemohl jsem najít správné tempo na testech a více jsem “ bojoval“ s tratí než se soupeři. Když už jsem našel rytmus a začalo se mi jet lépe, tak jsem měl zbytečný pád a na čase to vidět nebylo. V prvním dnu jsem dojel na 2.místě za Patrikem Markvartem a vzhledem k tomu, že Jirka Hádek musel kvůli technickým potížím v prvním dnu odstoupit tak jsem se dostal do průběžného vedení v seriálu. Každopádně jsem vůbec nebyl spokojený s výkonem a doufal jsem, že druhý den se mi pojede lépe. Druhý den opět pršelo a bohužel jsem pokračoval ve výkonu z prvního dne. Sice časy nebyly úplně špatné, ale ke spokojenosti jsem měl daleko. Opět jsem se nevyhnul spoustu zbytečných chyb a pádům a ještě jsem na posledním testu měl ucpaný výjezd a ztratil tam přes půl minuty. Nakonec z toho bylo 3.místo, což není úplně špatný výsledek, ale určitě mám na víc. Nicméně v průběžném pořadí má teď 14 bodů náskok a sezona je rozjetá dobře.

Musím teď kvalitně potrénovat a především přestat zbytečně chybovat.