MČR ENCUROSPRINT Sedlčany 2015

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MČR ENCUROSPRINT Sedlčany 2015

Report z 1.závodu MČR Endurosprint Sedlčany – 28.-29.4.2015

Po téměř dvouleté pauze jsem se rozhodl opět vrátit do závodního koloběhu českého endura. Pro sezonu 2015 jsem se rozhodl startovat na KTM 250 EXC-F a domluvil se na spolupráci s teamem KRTZ, čehož si velice vážím a děkuji za podporu.

Vzhledem k tomu, že moje pracovní povinnosti již nedovolují trávit tolik času na tréninku, tak jsem přes zimu nejezdil tolik, kolik bych si představoval, ale alespoň trošku jsem se snažil na sezonu připravit. Bohužel na závěrečné soustředění v Itálii jsem měl hned druhý den nepříjemný pád a zlomil si záprstní kůstku na pravé ruce a můj start v Sedlčanech nevypadal příliš pozitivně, protože to bylo pouze 3 týdny před závody. Po návratu do ČR jsem běhal po doktorech, snažil se všemi dostupnými prostředky urychlit léčbu a finální rozhodnutí zda startovat či ne v pátek před závody. Sice ruka byla stále oteklá, bolela, ale rozhodl jsem se to zkusit a vybojovat alespoň pár bodů.

Pořadatelé připravili na možnosti Sedlčanské tratě velice pěkný a náročný závod.

Testy byly 2:
CROS TEST: Měřil cca 4:30min a byl namotaný na místní motokrosové trati a část na poli.
ENDURO TEST: Měřil cca 6:30min a vedl z části na motokrosové trati, na poli a v místních lesích.

1.den

Celkem jsme jeli 8 kol a čas na jedno kolo včetně testů bylo 26 minut. Takže načasované to bylo ideálně tak, abychom nemuseli spěchat a měli čas na odpočinek a zároveň úplně „nevychladli“. Vzhledem k mému zranění a tomu, že jsem téměř měsíc nejezdil tak jsem vůbec netušil zda budu schopen objet kolo, natož celý závod. Ruku jsem otejpoval, ledoval a musel jsem brát prášky na bolest a snažil se jet na jistotu. Vůbec jsem nesledoval časy ostatních a soustředil se pouze na sebe. I přesto, že jsem se nevyvaroval pádům na testech jsem se nakonec umístil na 3.místě ve třídě E1 a na 8.místě v absolutním pořadí bez rozdílu kubatur. Což si myslím, že byl pro mě veliký úspěch a musím uznat že to bylo peklo.

2.den

Na druhý den jsem se vzbudil a rukou téměř nehýbal, tak jsem tajně doufal, že pojedeme méně kol. Opak byl pravdou a jeli jsme opět 8 kol. Na motorce jsem se cítil lépe, ale ruka bolela ještě více než v sobotu, tak jsem opět zvolil jízdu hodně na jistotu a snažil se jet bez zbytečných pádů. Bohužel i tak jsem se 2 lehčím pádům nevyhnul, ale přesto jsem byl opět 3.ve třídě s malou ztrátou na druhého a 6.místo v absolutním pořadí.

Celkově tento závod hodnotím velice pozitivně, protože to ještě v pátek vypadalo, že se nebudu moc vůbec zúčastnit a chtěl bych poděkovat všem svým partnerům za podporu, Alešovi Fučíkovi a týmu KRTZ za důvěru a doufám, že už se mi smůla v další závodech vyhne.