MČR a IMRC Pannoniaring 2014

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MČR a IMRC Pannoniaring 2014

Druhý podnik Mistrovství České republiky a IMRC (International Motorcycle Race Cup) 24.-25. 05.2014 se konal na maďarském Pannoniaringu, který je nedílnou součástí obou šampionátů a kde se našemu teamu KRTZ i samotnému jezdci Yapinovi (Stanislav Polák) docela daří.

Pateční volné tréninky se proto zaměřili na co nejlepší nastavení naší Yamahy R1 pro samotnou kvalifikaci. Po druhém tréninku následovala na závěr dne kvalifikace, kde se nám podařilo zajet pátý čas mezi českými jezdci se ztrátou 0,422 na třetího Davida Ouřednička, proto byla spokojenost se zajetým časem.

Sobota a první volný trénink se zaměřil na jemné doladění přední vidlice a jelikož se zásadně oteplilo tak už se v druhé kvalifikaci nepočítalo se zlepšením …a to se i potvrdilo, když Yapin zajel o 0,103 pomalejší čas než v pátek.

Start do prvního závodu se konal nezvykle až v 18:10 a počasí bylo dá se říct ideální a i samotný start se vydařil. Po tlačenici v prvních zatáčkách se Yapin výborně s orientoval a po párkrát vyměněných pozicích s Honzou Nimmerfollem se podařilo dostat do tempa. Postupně začal zrychlovat a vytvářet si náskok, kdy s toho bylo nejrychlejší kolo pro Yapina v posledním kole závodu a cílem, tak projel na 3. místě mezi jezdci v rámci MČR i IMRC.

Neděle a ranní Warm Up se opět vyzkoušelo doladění podvozku pro druhý závod. Druhý start se podařil na výbornou i průběh závodu byl podobný prvnímu jen výsledek byl ještě o malý kousek lepší, kdy v MČR se podařilo s dostatečným náskokem projet cílem na třetím místě a v bodovaní do IMRC na druhem místě!!!

Yapin: „Chtěl bych poděkovat mechanikům Jardovi Sablikovi a Petru Čapounovi za výbornou práci a samozřejmě celému teamu KRTZ a všem našim partnerům za podporu a také celé mé rodině a hlavně mé přítelkyni Veronice, se kterou čekáme v nejbližších dnech přírůstek do rodiny„.

GRATULUJEME team KRTZ 😉

Kategorie: Aktuality

Komentáře jsou uzavřeny.

 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • SOTHYS – Ivana Guillenová
 • SABAIBODY – thajské masáže
 • SALON GLAMOUR – kadeřnictví a solagenária
 • Youtube

Náhodné články

KRTZ

Staatsmeisterschaft ...

V neděli 22.05.2011 se jelo Mezinárodní Mistrovství Rakouska v Hollabrunnu. ...

KRTZ

ÖMSV AUTOCROSS Sta...

Tento víkend 27.-28.04.2013 se jelo v Hollabrunnu první Mezinárodni mistrovství ...

KRTZ

MMČR Laudon u Lanš...

Poslední závod z letošního seriálu MMČR se jel na trati ...

KRTZ

MMČR AUTOCROSS Nov...

O víkendu 11.-12. května se jel druhý podnik MMČR v ...

KRTZ

MMČR Humpolec...

V dalším podniku letošního MMČR v autocrossu se letos poprvé ...

Odkazy

 • Autoklub ČR
 • ČT4 SPORT - motorismus
 • CZIN.eu
 • ZNOJMO - město s přívlastkem