DA Racing CUP – Brno

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem DA Racing CUP – Brno

Po měsíční pauze se konal druhý podnik DA Racing Cupu, který se jel na brněnském automotodromu, což pro naše jezdce Michala Vydru (KRTZ) a Stanislava Poláka (KRTZ) je domácí trať a tudíž velká motivace se ukázat.

Jenže závodní den nezačal zrovna ideálně, když první trénink byl z 90% mokrý a tak se oba jezdci rozhodli po jednom kole zajet zpátky do boxu. Při druhém tréninku už trať vypadala poměrně suchá, až na dva úseky a to, od stadionu směrem ke Schwoncovce a esíčko do kopce, které byly stále úplně mokré!

Navíc pro Michala Vydru (KRTZ) trénink skončil stejně předčasně pro závadu rozsypaného ložisko v předním kole, což zrovna není obvyklá závada, …ale stalo se.

Následoval první kvalifikační trénink, který už byl z 95% na suchu, a tak se mohlo konečně začít tahat. Výsledky obou jezdců odpovídaly jejich současné výkonnosti, tj. někde v první desítce, druha kvalda dopadla tedy podle očekávání. Michal Vydra (KRTZ) si vyjel druhou řadu a 6 místo v kategorii SUPERSPORT a Standa Polák (KRTZ) třetí řadu a 10 místo v kategorii SUPERBIKE.

Jako tradičně první v pořadí odstartoval závod třídy SPORTBIKE do 600ccm. Hned po průjezdu prvního kola se stala vážná nehoda na cílové rovince a závod byl přerušen a odložen o půl hodiny. Na druhý pokus už probíhalo vše podle plánu, Michal Vydra (KRTZ) se dokázal probojovat až na konečnou třetí pozici a zároveň na letošní první pódiové umístění.

Druhý závod v pořadí třídy SUPERBIKE do 1000ccm odstartoval Standa Polák (KRTZ) a ihned při vydařeném startu – jako vždy, začal postupovat startovním polem kupředu až na konečné pódiové třetí místo.