1. závod Carbonia Cup – Most 2016

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 1. závod Carbonia Cup – Most 2016

Za trochu chladnějšího počasí proběhl o víkendu úspěšný start do nového ročníku Carbonia cupu 2016. Na domácí trati v Mostě se sešla pěkná konkurence a mnoho jezdců ukázalo, co přes zimu na svých strojích vylepšilo. K vidění byla třeba dvě Lamborghini Gallardo stáje Mičánek Motosport, nová Corvette v týmu Lukamotorsport, či nová formule Renault v mosteckém týmu HKC.

Formulové vozy skupiny D ovládl v Mostě celkově Václav Šafář (KRTZ) s monopostem Tomis 03. Ten zvítězil rovněž ve skupině D1 pro vozy do 1400ccm s motocyklovým motorem, před Janem Riegerem na Forimu Honda.

Skupina A+ nabídla velmi pěknou podívanou na strojový park. Lamborghini, několikero Porsche GT3 cup, Renault Megane Trophy, Praga R1, či Ferrari 430GT3. Ve skupině A7 zvítězil osamocený Václav Jiruš s Pragou R1, kterou při závodech pilotoval poprvé. Souboj Renaultu Megane Petra Suchomela a Škody Octávia Vítka Smejkala dopadl lépe pro Petra Suchomela který nakonec zvítězil ve skupině A8 s náskokem 6 sekund. Velmi vyrovnaný závod předvedla třída A9. Všichni jezdci, tedy všech osm této skupiny, se v cíli vešlo do neuvěřitelných deseti sekund! V závodu skupiny A+ vyhrál celkově i třídu A9 nad 3500ccm Dennis Waszek s Ferrari 430GT3, ovšem jeho největší soupeři mu nedali nic zadarmo a zvítězil s náskokem pouhých 1,44s před Martinem Jansou na Porsche 911 GT3 Cup a třetí skončil Polák Dominik Kotarba Majkutewicz s Porsche GT3 Cup. Mičánek Motosport s nově nasazenými vozy skončil s jezdcem Michalem Petrů čtvrtý a druhý jezdec teamu Bronislav Formánek na sedmém místě, před Milanem Galášem (KRTZ) na Porsche, který se také ještě vešel do deseti sekund ztráty na vítězného Waszka s Ferrari 430 GT3.

Kategorie: Aktuality