1. letošní závod seriálu MČR – Cheb 2016

Admin KRTZ Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 1. letošní závod seriálu MČR – Cheb 2016

1. letošní závod seriálu MČR se jel na moderní motokárové trati nedaleko západočeského Chebu.

V kategorii Rotax max junior nastoupilo do sobotní kvalifikace celkem 17 jezdců.

Nejrychlejší čas zajel Jáchym Galáš a vybojoval si tak důležité první místo na startu. Do kategorie Rotax max junior postoupil i jeho mladší bratr Štěpán Galáš, který si na motokáru této výrazně rychlejší kategorie, než byla jeho loňská Easy 60.

Vyrovnanost kategorie dokazuje ukazuje i výsledek kvalifikace, kdy nejlepší čas Jáchyma a posledního jezdce Jana Matyáše na 17. místě dělilo pouhých 0,890 s!

V první jízdě dojel Jáchym Galáš na druhém místě, ve druhé jízdě byl v cíli 5. Štěpán v obou jízdách po kolizích odstoupil.

O výsledku závodu se ale rozhoduje až v tzv. Superfinále.

Jáchym v něm dlouho jezdil za loňským celkovým vítězem Jakubem Novotným. V předposledním kole se ale na něj dotáhla dvojice Belhocine/Muller. Mattia Muller na Jáchyma zaútočil a po kontaktu obou jezdců se před ně dostal Sebastian Belhocine.

Jáchym Galáš (KRTZ) tak vybojoval cenný bronz za druhým Belhocinem (Praga) a vítězem Novotným (MS KART), Štěpán Galáš (KRTZ) ve finále dojel na 13.místě a dovezl si první cenné body kategorie Rotax Max junior.

Další podnik MČR v Kartingu se pojede 29.05.2016 na trati ve Vysokém Mýtě.

Kategorie: Aktuality